Fotorelacja z Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu!

11 lipca 2022

Nagrodą główną podczas XXII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu był 50-calowy telewizor ufundowany przez serwis www.mierzeja.pl

"Za nami XXII Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, dlatego czas na podsumowanie. Mimo dość kapryśnej pogody, byliśmy miło zaskoczenie frekwencją osób startujących w zawodach i bawiących się na koncertach, za co Wam serdecznie dziękujemy.

w kategorii DZIECI do 10 roku życia

MISTRZEM ŚWIATA została LEA BOGDAN  z Olsztyna, która w finale zebrała 84,5 g Złota Bałtyk

w kategorii JUNIOR 11-16 lat

MISTRZEM ŚWIATA został JAN PAWLIKOWSKI  z Nowego Chodnowa, który w finale zebrał  93,5 g Złota Bałtyku

w kategorii VIP

MISTRZEM ŚWIATA została SYLWIA WINNIK pisarka, która w finale zebrała 103,2 g Złota   Bałtyku

W kategorii SENIOR po 16 roku życia

MISTRZEM ŚWIATA został TADEUSZ BARANIECKI  z Kętrzyna, który w finale zebrał 172,2 g   Złota Bałtyku

Jak zawsze przyznaliśmy dodatkowe nagrody:

Nagrodę Dyrektora Programu 1 Polskiego Radia dla NAJLEPSZEJ  KOBIETY otrzymała  DOROTA PAWLIKOWSKA

Nagrodę Wójta Gminy Stegna dla NAJLEPSZEGO OBCOKRAJOWCA otrzymała ANNA   KĘDZIERSKA

Nagrodę Pętli Żuławskiej dla NAJMŁODSZEGO UCZESTNIKA XXII MŚwPB otrzymała ALICJA   PASTUSZKA

W tym roku nasze mistrzostwa zostały poszerzone o dodatkową rywalizację sportową pn. „Bursztynowy Maraton” czyli zawody dla biegaczy i maszerów Nordic Walking na dystansach: maratonu; półmaratonu oraz 5 km. Na starcie stanęło w sumie 190 zawodników. Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach dostępne są pod linkiem https://elektronicznezapisy.pl/event/6725/results.html

Patronat Honorowy nad XXII MŚwPB obieli:

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich; Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk; Ministerstwo Sportu i Turystyki Sekretarz Stanu Andrzej Gut-Mostowy; Starosta Nowodworski Jacek Gross; Polska Organizacja Turystyczna ; Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna; Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

Patronat Medialny nad XXII MŚwPB obieli:

Program Pierwszy Polskiego Radia; History Poland; Żuławy TV

Dziękujemy również naszym sponsorom bez wsparcia których nie udałoby się zorganizować tych Mistrzostw:

Gmina Stegna; Bank Spółdzielczy w Stegnie; Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim; Powiat Kłodzki; www.mierzeja.pl; MyAmber.pl; Polskie Radio SA; Lokalna Organizacja Turystyczna „Jantarowe Wybrzeże” w Stegnie; PKUH Promotor s.c.; Sklep Ines; Nowy Jantar; Patelnia plenerowa ; Feniks; Prymat; Zielarnia Jurajska; Salon fryzjerski Point; Madora; Mazulewska; Studio tańca Flic; Dr. Amber; Laboratorium AVA; Food&Fit Catering dietetyczny; Jantarowia Car muzeum; Piotr Cak

Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok."

info: facebook Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu