Okolice Mierzei

Okolice Mierzei Wiślanej to Żuławy Wiślane niezwykłe miejsca nizinne z bogatą florą i fauną, a także przepiękne tereny nadzalewowe z Wysoczyzną Elbląską w tle. Najatrakcyjniejsze miejscowości z tego terenu to:KADYNY
Kadyny to niewielka miejscowość położona nad Zalewem Wiślanym na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i Rezerwatu Kadyński las, oddalona około 23 km od Elbląga. To niezwykłe miejsce: cisza spokój, piękne lasy, otwarta przestrzeń, prześliczne domu – zabytki architektury, dwie stadniny koni, piękne plaże nadzalewowe. To idealne miejsce dla ludzi, którzy chcą uciec od zgiełku i gwaru do krainy gdzie czas stanął w miejscu. Piękno przyrody pozwala na szybką regeneracje sił i działa kojąco na zszargane nerwy.
W Kadynach znajduje się pomnik przyrody Dąb Bażyńskiego – 700-letni dąb szypułkowy, jedno z najstarszych drzew w Polsce, Gospodarstwo Skarbu Państwa, powstałe na bazie zlikwidowanej w styczniu 2009 r. stadniny koni oraz wiele zabytków min. Zespół klasztorny franciszkanów w Kadynach z lat 1745-99, kaplica przydrożna pw. Świętego Krzyża z 1777 roku, Zespół pałacowy i folwarczny w Kadynach z XVII-XX wieku oraz wiele innych.

 

 

  • mierzeja.pl
  • krynicamorska.pl
  • nadmorzem.pl
  • tanionadmorze.pl