Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu FINAŁ 18.07.2016

16 lipca na plaży w Jantarze odbyły się XVIII Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. 

Osiemnasta edycja tej ciekawej imprezy rozpoczęła się już z samego rana, więc turyści byli zachwyceni organizowanymi atrakcjami na plaży. Dzieci świetnie bawiły się z animatorami, podczas różnych gier i zabaw, oraz konkursów z nagrodami. Dorośli mogli podglądać mistrzów kuchni na stoisku plenerowej patelni, gdzie również można było skosztować co nieco. 

Główną atrakcją tego dnia były oczywiście same mistrzostwa, które odbywały się w trzech kategoriach: junior, senior i vip. 

Udział brali wybrani podczas eliminacji zawodnicy, którzy wykazali się największą zręcznością oraz spostrzegawczością podczas zbierania bursztynu. Było o co walczyć, nagrody przygotowane przez Radiową Jedynkę, Urząd Gminy Stegna, Przyprawy Prymat i Portal www.mierzeja.pl. 

W kategorii JUNIOR najlepszy okazał się Bartłomiej Ryszkowski, znajdujący aż 116,5 g bursztynu. Mamy nadzieję, że wyrośnie z niego mistrz świata w kategorii senior! 

W kategorii SENIOR najlepszym wynikiem pochwalił się Tadeusz Baraniecki z Kętrzyna, który nie jednokrotnie brał udział w mistrzostwach, a zaczynał od kategorii junior. To były jego 12 zawody, które okazały się szczęśliwe. Zdobył on statuetkę, oraz nagrodę główną - telewizor, ufundowany przez nasz portal www.mierzeja.pl. Sam mistrz tych zawodów nie ukrywał zdziwienia, komentując że do finału dostał się fartem. Jednak Panu Tadeuszowi szczęście w sobotę dopisało! 
Drugie miejsce zdobyła wielokrotna Mistrzyni Świata w Poławianiu Bursztynu Pani Marta Wycinka (Pyra), pochodząca z Jantaru. Pani Marta za drugie miejsce zdobyła rower, oraz wiele innych nagród ufundowanych przez sponsorów tych zawodów.  

W kategorii VIP, pierwsze trzy miejsca przedstawiły się następująco: debiutujący w imprezie Poławiania Bursztynu Pan Michał Piela, znany aktor, grający m.in. w serialu "Ojciec Mateusz", drugi był kierownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana Pan Wojciech Woch, a miejsce pierwsze zdobyła Marzena Wyczółkowska z Polskiego Radia! 

Podczas tego dnia był organizowany również pokaz WOPR, przygotowany przez ratowników z plaży w Jantarze. 

Wieczorem odbyły się koncerty zespołów "Bas Tajpan & Bob One", "Fun Factory", pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka na plaży!

Poniżej przedstawiamy całe wyniki Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu:

JUNIOR:

1.Ryszkowski Bartłomiej 116,5 g

2.Przybył Mateusz 104,6 g

3.Szopińska Ada 103,7 g

4.Turzyk Jakub 95,7 g

5.Rogalewska Karolina 93,1 g

6.Kowalczyk Daria 90,0 g

7.Pawlikowski Igor 88,2 g

8.Cholewa Marta 83,2 g

9.Żwirblis Szymon 70,0 g

10.Stępień Paulina 69,5 g

SENIOR:

1.Baraniecki Tadeusz 146,4 g

2.Wycinka Marta 137,5 g

3.Baraniecka Urszula 132,4 g

4.Jakubczyk Anna 126,4 g

5. Morawska Beata 109,7 g

6. Cak Piotr 104,5 g

7. Nowakowska Julita 80,8 g

VIP:

1.Marzena Wyczółkowska

2.Wojciech Woch

3.Michał Piela

4.Karolina Krawiec

5.Jarosław Kłodziński

6.Wojciech Wysocki

7.Roman Chmielowski

8.Waldemar Załuska

9. Wincenty Pipka

10.Magdalena Haftkowska 

 

Impreza jak co roku była świetna, więc czekamy na przyszłoroczną edycję, oraz zapraszamy do uczestnictwa!

 Wszystkie aktualności