Lato z Radiem w Stegnie! 08.08.2016

 

Niedziela w Stegnie była bardzo udana. Pogoda dopisywała od samego rana, woda Morza Bałtyckiego mile chłodziła rozgrzane ciała a na brak atrakcji nikt nie mógł narzekać. 

Na plaży przy głównym wejściu już od godziny 11 odbywały się II Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich w sztukach walki. 

Udział brali młodzi jak i starsi, zawodowcy jak i amatorzy. Było to niesamowicie ekscytujące widowisko. Ogrom dopingu ze strony widzów zdecydowanie pomagał, aby walczyć do samego końca. Nie zabrakło walki z rozumem i umiarem, wszelkie normy bezpieczeństwa były na najwyższym poziomie. 

Po południu Radiowa Jedynka odwiedziła Stegnę w ramach trasy Lata z Radiem. 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaczęło się od charakterystycznego sygnału Radiowej Jedynki, który z pewnością każdy z was zna - Polka Dziadek. Kilka zorganizowanych na początek konkursów i zabaw dla dzieci na dobre rozbawiło widzów, a pocztówki z wakacji rysowane razem z rodzicami pokazywały jak świetnie całe rodziny bawią się w Stegnie. 

Na scenie pojawił się pierwszy zespół, ulubieńcy najmłodszej publiczności ale jak się oazało teksty piosenek śpiewali również dorośli i młodzież. ARKA NOEGO porwała do współnej zabawy i śpiewu całą publiczność. Śpiew słychać było nie tylko przy scenie, ale na całym placu, gdzie każdy razem z wokalistami nucił ulubione piosenki. 

Następnie na scenie zawitał zespół Maleo Reggae Rockers. Wokalista pokazał swój pazur i razem z zespołem wprowadził publiczność w klimat beztroskiej wakacyjnej zabawy.

Zespół Feel, który po raz pierwszy brał udział w trasie Lata z Radiem nie zawiódł swoich fanów. Wykonał najpopularniejsze, jedne z pierwszych piosenek oraz najnowsze utwory. Kołysząca się publiczność śpiewała wraz z nim m.in. "Jak anioła cień", "Jeśli czegoś pragniesz" czy "Swoje szczęście znam". Widać, że to nadal popularny artysta.

Gwiazdą wczorajszego wieczoru był zespół Pectus, który był idealnym zwieńczeniem imprezy Lata z Radiem. Publiczność w Stegnie entuzjastycznie przyjmowała kawałki z nagradzanych albumów: "Pectus", "Siła Braci" czy "Barcelona" klaszcząc, śpiewając i tańcząc.

Koncerty zespółów przeplatane były licznymi zabawami i konkursami, w których chętnie brali udział dorośli oraz dzieci. 

Sklepik Radiowej Jedynki "U Zdzisia" cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, turyści kupowali nie tylko płyty z piosenkami ale i kubki z logo radia i inne gadżety.

Do stoiska przypraw Prymat oraz tiru Roberta Sowy, który wraz z pomocnikami wydawał przepyszny poczęstunek przygotowany przez najlepszych kucharzy kolejki chętnych zdawały się nie mieć końca. Kolorowe namioty sponsorów przyciągały licznymi loteriami, quizami i zabawami dla dzieci i dorosłych.

Zdecydownie był to udany weekend na Mierzei Wiślanej. 
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Lata z Radiem. Wszystkie aktualności