KITEWEEKEND 31.08.2016

 

Pierwszy weekend września będzie świetną okazją do rodzinnego spędzenia czasu na plażach Mierzei Wiślanej. Po raz czwarty Fundacja Strefa Mocy zaprasza na imprezę latawcową pod nazwą KITEWEEKEND. Podczas dwóch dni odbędą się pokazy wyjątkowo widowiskowych latających konstrukcji – ryb, ośmiornic, smoków, tradycyjnych latawców chińskich i starojapońskich oraz wirujących turbin i rotorów dochodzących do kilkunastu metrów.

Na Mierzeję zaproszeni zostali pasjonaci latawców z Trójmiasta, którzy zaprezentują swoje własne konstrukcje oraz pokażą latawcowe akrobacje.  Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.  Każde dziecko będzie mogło złożyć swój latawiec i popuszczać do na plaży. Malowanie buzi w latawcowe wzory to już tradycja KITEWEEKENdu, którą dzieci uwielbiają. Największe emocje wzbudza zabawa w łapanie latających cukierków, który są podwieszone pod linkę latawca i spadają wprost do rąk ucieszonych dzieci. Tej atrakcji oczywiście także nie może zabraknąć!  Dla aktywnych przygotowane zostaną specjalne pola do gry w boule (gra wykorzystująca metalowe kule pochodząca z Francji).

Imprezę zaplanowano na sobotę 3 września w Sztutowie i niedzielę 4 września w Katach Rybackich  w godzinach 11.00-15.00.

Wspólnie spędzony czas w otoczeniu zapierających dech w piersiach latawców na pewno pozwoli wszystkim poczuć jeszcze chociaż przez chwilę atmosferę kończących się wakacji.Wszystkie aktualności