Dmuchawce LATAWCE wiatr :) 05.09.2016

 

W pierwszą wrześniową sobotę przy letniej jeszcze pogodzie niebo nad Sztutowem wypełniło się kolorowymi latawcami. Na plaży odbyła się kolejna czwarta już edycja KITEWEEKENDu zorganizowana przez Fundację Strefa Mocy ze Sztutowa. Podziwiać można było całą plejadę najróżniejszych latających konstrukcji: motyle, ryby, smoka, kilkunastometrową ośmiornicę, a nawet obracające się turbiny i ogromny rotor. Te imponujące latawce zaprezentowała Fundacja i trójmiejska ekipa BB Kite Buggy. Z latawcami akrobacyjnymi przyjechał do Sztutowa Paweł Abramowicz z Gdyni. To stali uczestnicy KITEWEEKENDu, który świetnie wpisuje się w kalendarz powakacyjnych imprez na Mierzei Wiślanej. 

Organizatorzy duży nacisk kładą na rodzinny charakter spotkania. Anna Milarska z Fundacji prowadziła warsztaty składania prostych latawców. Z kartki papieru, patyczka bambusowego,i foliowych ogonów powstawały kolorowe cudeńka, które dawały mnóstwo radości najmłodszym, ale też tym starszym uczestnikom imprezy. W strefie kolorów na dzieci czekały wolontariuszki: Kasia i Iga, które malowały na rękach i buziach kolorowe latawce. Dla rodzin aktywnie spędzających czas na plaży przygotowano boulodromy - specjalne pola do gry w boule (pochodząca z Francji gra, która polega na rzucaniu do celu metalowymi lub w wersji dla dzieci - plastikowymi kulami)

Największą atrakcją KITEWEEKENDu była jak co roku zabawa w łapanie cukierków spadających z podwieszonej pod latawiec torby wprost w ręce dzieci wzbudzając ogromne emocje i radość.

Według Artura Milarskiego - prezesa Fundacji Strefa Mocy, impreza z roku na rok zyskuje coraz więcej uczestników. Dzięki funduszom pozyskanym w ramach programu Działaj Lokalnie można było przygotować całą masę atrakcji dla gości coraz liczniej przyjeżdżających na plaże Mierzei Wiślanej z całego regionu.

Ze względu na wyjątkowo korzystną pogodę i dużą liczbę zainteresowanych zaplanowana do godziny 15.00 impreza przedłużyła się aż do 20.00! Niestety ciągłe opady deszczu w niedzielę uniemożliwiły wypuszczenie latawców w Kątach Rybackich.

Na kolejną edycję rodzinnego weekendu z latawcami organizatorzy zapraszają w przyszłym roku,a Fundacja Strefa Mocy już planuje kolejne latawcowe projekty. Wszystkie aktualności